Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ

29.12.2021

Особам з інвалідністю

Міністерство соціальної політики є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері захисту прав осіб з інвалідністю. Метою такої політики є забезпечення дотримання прав та свобод, гарантованих особам з інвалідністю законодавством України та міжнародно-правовими актами. 

Мінсоцполітики проводить роботу щодо створення суспільного середовища рівних можливостей для осіб з інвалідністю та інтеграції їх у суспільне життя.

Міністерство відкрито до діалогу та активно співпрацює з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю на партнерських засадах відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністюФакультативного протоколу до неї та інших нормативно-правових актів.

Станом на 01 січня 2020 року, в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність, у тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю. 

Відповідно до Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, які при взаємодії із зовнішнім середовищем можуть призводити до обмеження її життєдіяльності, що в свою чергу вимагає від Держави створення належних умов для повноцінної реалізації такою особою своїх прав та гарантій, визначених чинним законодавством та забезпечення її соціального захисту шляхом створення правових, економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших умов.

Зокрема, соціальний захист осіб з інвалідністю полягає у пенсійному забезпеченнінарахуванні компенсаційних та державних допомог, отриманні пільг та відповідних соціальних послугсанаторно-курортному лікуванні, у тому числі встановлення опіки (піклування) або стороннього догляду, наданні реабілітаційних заходів, забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації, автотранспортом.

 

 

Електронний кабінет особи з інвалідністю

Реалізація норм Конвенції про права осіб з інвалідністю

Щодо придбання залізничних квитків 

Державна підтримка діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю та їх підприємств

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації 

Опіка та піклування над повнолітніми особами

Реабілітація дітей з інвалідністю 

Реабілітація осіб з інвалідністю

Державні центри комплексної реабілітації 

Програма придбання для ОТГ спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату

Програма для голосового супроводу веб-сайтів

Перелік деяких товарів, робіт та послуг від громадських організацій інвалідів

Етичні рекомендації, які можуть бути корисними при спілкуванні з особами з інвалідністю 

Рада у справах осіб з інвалідністю

Заходи з відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю у 2020 році

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше