Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Сьогодення громади: 18 травня - Міжнародний день музеїв

Новина
18.05.2023

У Височанській громаді у цьому році відзначає свій ювілей Бабаївський історико-краєзнавчий музей - 45 років з дня заснування.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та виховну роботу. Щоб музей ефективно працював, потрібні різносторонні знання, великий досвід, узгодженість працівників, сприяння громади.

🔵Бабаївський історико-краєзнавчий музей був створений у 1978 році на громадських засадах як музей «Бойової та трудової Слави». Розміщувався в одній залі площею 200 кв.м. Експонатів було небагато, в основному – це грамоти, листи, прапори, предмети періоду Другої світової війни. Був невеликий куточок етнографії. Судячи із записів обліку з 1979 року по 1980 рік збором експонатів для музею займалася Коновалова Ольга Самуї́лівна.

🔵Великий внесок у розвиток музею внесли: Леонід Петрович Романенко, вчитель фізики Бабаївської загальноосвітньої школи, та Галина Григорівна Яковенко, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди. Леонід Петрович, як фронтовик, проводив листування з ветеранами. Майже всі вітрини зроблені його руками.
Галина Григорівна, як історик, працюючи в архівах Харкова, Києва зібрала величезну інформацію про історію селища, про князів Щербініних та про Архангело-Михайлівській храм. Вона систематизувала інформацію і за її редакцією вийшла книга «Бабаї. Короткий нарис з історії селища».

🔵З 2006 року музей очолює Алевтина Анатоліївна Шепель. Саме у цьому році відбулася реорганізація музею. Він отримав нові приміщення. За останні роки музей поповнився великою кількістю експонатів, що дало можливість відкрити нові експозиції.

🔵На сьогодні музей має 6 зал.
🔹Зокрема, у залі етнографії зберігаються не тільки знаряддя праці періоду кінця XIX - початку ХХ століття, а й представлені чудові зразки українського національного вбрання Слобідського краю.

🔹Зала історії селища Бабаї, від виникнення до теперішнього часу, містить інформацію про князів Щербініних, Архангело- Михайлівській храм, а також про перебування у селищі відомого філософа Григорія Сковороди. Саме у Бабаях були написані деякі філософські трактати та 15 з 30 байок Харківських.

🔹В інших залах є також багато цікавих матеріалів:
- про видатних людей, життя яких пов'язано з селищем Бабаї (Олекса Марченко, Клавдія Шульженко);
- різноманітні колекції: від фарфору до смичкових інструментів;
- картини місцевих художників, а саме: Георгія Бережного, Миколи Дородного, Івана Благого, Володимира Рогова, Євгенія Борисенка;
- і, навіть, майстерно виконані опудала тварин і птахів, якими поповнився музей завдяки допомозі місцевих жителів Олександра Соловйова і генерала Олександра Крикушенка.

🔵В останні роки музей давно вже вийшов з рамок простого експонування та зберігання пам'яток історії й культури та перетворився на центр естетичного і патріотичного виховання молоді. До війни при музеї працював гурток історії та краєзнавства, вихованці якого проводили екскурсії, займалися вивченням історії свого краю, допомагали в організації виставок.

🔵На превеликий жаль, через військову агресію з боку росії Бабаївський історико-краєзнавчий музей тимчасово не може працювати повною мірою, проте після нашої Перемоги радо відкриє свої двері для всіх охочих долучитися до історії нашого славетного селища🇺🇦

Матеріали надані Алевтиною Анатоліївною Шепель.

Новини на цю ж тему

СЬОГОДЕННЯ ГРОМАДИ: БІБЛІОТЕКА - СВІТЛИЙ ДІМ, ЖИВЕ ДИТИНСТВО Й ЩАСТЯ В НІМ!

Підтвердження цьому - вихідні у бібліотеках Височанської громади. Діти не тільки обговорювали прочитані книжки, а й малювали, співали, спілкувалися та відпочивали разом.
Фоторепортаж
22.05.2023

18 травня - День вишиванки!

Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно лише надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою
Подія
17.05.2023

В селищі Бабаї завершуються роботи над створенням муралу українського філософа Григорія Сковороди

На ремонтні роботи зовнішньої стіни Палацу культури та мистецтв Височанської селищної ради з нанесенням малюнку - муралу з зображенням Г. Сковороди з обласного бюджету було спрямовано субвенцію.
Новина
11.10.2021

Публічна бібліотека святкує День народження та Всеукраїнський день бібліотек

Сьогодні, 30 вересня, Публічна бібліотека Височанської селищної ради у Всеукраїнський день бібліотек святкує свій День народження.
Фоторепортаж
30.09.2021

Покотилівська дитяча бібліотека святкує свій 75 День народження

Яскраві повітряні кульки, подарунки та святковий міні-концерт. Привітали бібліотеку з ювілеєм почесні гості, читачі, вихованці закладів освіти.
Фоторепортаж
29.09.2021

До прем'єрний показ комедії "На карантині я і моя Маша"

В "Палаці культури та мистецтв Височанської селищної ради" у неділю, 19 вересня, відбувся до прем'єрний показ комедії "На карантині я і моя Маша" театру "Ланжеронъ". Переглянути комедію за участю заслуженого артиста України Віталія Бондарева змогли мешканці селищ Високий, Покотилівка та Бабаї.
Фоторепортаж
20.09.2021

Увага! Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад до КЗ "Палац культури та мистецтв Височанської селищної ради"

Височанська селища рада, оголошує відкритий публічний конкурсний відбір кандидатів на заміщення вакантних посад до комунального закладу «Палац культури та мистецтв Височанської селищної ради»
Оголошення
13.07.2021

Увага! Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад директора та завідувачів філій КЗ "Публічна бібліотека Височанської селищної ради"

Височанська селища рада, оголошує відкритий публічний конкурсний добір кандидатів на заміщення вакантних посад директора та завідувачів філій Комунального закладу «Публічна бібліотека Височанської селищної ради Харківського району Харківської області»
Оголошення
13.07.2021

Студія "Модне сузір'я" зняла невеличкий фільм про Бабаї та Нородини Григорія Сковороди

Розповідь про історичні перипетії та історія, що стала легендою у Бабаях? Величні постаті філософа Григорія Сковороди, родини генерал-губернатора Щербініна та їх славетних гостей сьогодні постають крізь віки і приваблюють нових дослідників?
Подія
31.01.2021
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше