На території Височанської громади зафіксовані вже неодноразові випадки, коли підлітки без дозволу батьків беруть їхній автомототранспорт та сідають за кермо

До уваги мешканців громади!
На жаль, на території Височанської громади зафіксовані вже неодноразові випадки, коли підлітки без дозволу батьків беруть їхній автомототранспорт та сідають за кермо. Буває, що батьки дозволяють дітям керувати транспортом без відповідних на це документів.

‼️Поліцейські громади нагадують, що керувати автотранспортом можна лише з 18-річного віку та після отримання посвідчення водія відповідної категорії‼️

Статистика про підлітків у ролі водіїв доволі сумна, наслідки бувають страшними, а іноді й фатальними:
1. Понад 40% батьків не знають, що автокатастрофи є вбивцею №1 для підлітків.
2. 32% підлітків-водіїв (віком від 15 до 20 років), які загинули в автомотокатастрофах, були на підпитку.
3. Половина смертей тінейджерів в автомотокатастрофах відбувається в період з 15 години і до середини ночі.
4. Понад 74 тисяч молодих людей помирає або отримує поранення кожного року через те, що не пристібає паски безпеки.
5. 2/3 смертей підлітків-пасажирів трапляються в автокатастрофах за участі водія-підлітка.
6. 53% порушень правил дорожнього руху підлітками – це перевищення швидкості.
Летальний кінець у результаті автомобільних аварій стоїть на першому місці у списку причин підліткової смертності.

‼️Відповідно до Закону України “Про охорону дитинства” невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей – це правопорушення батьків і, як наслідок, вони можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності: від адміністративної до кримінальної.