КНП "Центр первинної медичної допомоги 1 Харківського району" інформує: ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Здоров'я
20.10.2023

Жовтень-місяць, присвячений підвищенню обізнаності щодо раку молочних залоз, – ідеальний час, щоб відкласти всі свої "мені ніколи" і врешті дійти до лікаря для профілактичного огляду.

Рак молочних залоз виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок. Регулярні профілактичні огляди у лікаря суттєво підвищують шанси на ефективне лікування.

📌Рекомендовані обстеження для жінок за віком:

👉20-39 років
✅клінічне обстеження молочних залоз раз на рік

👉40-50+ років
✅клінічне обстеження молочних залоз раз на рік
✅мамографія раз на 2 роки

Пам'ятайте фактори ризику раку молочних залоз:

▪️Стать. Жінки набагато частіше хворіють на рак молочної залози, ніж чоловіки.
▪️Вік. З віком ризик РМЗ зростає.
▪️Сімейна історія хвороби. Якщо близькі родичі мали в анамнезі це захворювання, ризик збільшується.
▪️Генетика. Деякі мутації генів, що передаються від батьків до дитини збільшують ризик РМЗ.
▪️Особиста історія захворювань грудей. Наприклад, якщо була виявлена атипова гіперплазія молочної залози.
▪️Радіаційне опромінення грудей чи обличчя.
▪️Ожиріння.
▪️Початок менструації у ранньому віці, до 12 років.
▪️Народження першої дитини після 30 років.
▪️Відсутність вагітності. Якщо жінка ніколи не була вагітною — ризик раку молочної залози збільшується.
▪️Гормонотерапія після менопаузи.
▪️Вживання алкоголю.

Кожна людина може допомогти собі зменшити ризик виникнення раку молочних залоз. Для цього потрібно: регулярно проходити профілактичні огляди, збалансовано харчуватися, підтримувати вагу тіла в нормі, відмовитися від куріння та алкоголю, робити регулярно фізичні вправи.

‼️ ВАЖЛИВО‼️ А чи знаєте Ви, що лікар-гінеколог на первинному прийомі в обов'язковому порядку проводить огляд молочних залоз? Адже якщо до гінеколога жінки звертаються з метою профілактичних оглядів або з певними гінекологічними проблемами, то до мамолога, як правило, звернень на порядок менше. Тому в більшості випадків гінеколог може першим діагностувати захворювання молочних залоз.

Телефонуйте за номерами нашого call-центру та записуйтесь на прийом до лікарів акушерів-гінекологів нашого Центру:

📲0950001477;
📲0970001477.

Лікарі акушери-гінекологи Ольга Антонова (Амбулаторія ЗПСМ сел.Покотилівка) та Наталія Масалітіна (Амбулаторії ЗПСМ сел.Буди та м.Південне) чекають на вас❤️

ℹ️https://bit.ly/3rHGH5A

Джерело: Центр громадського здоров’я України