КНП "Центр первинної медичної допомоги №1 Харківського району" інформує:

20.04.2023

Комусь квітучі дерева та клумби приносять радість і відчуття відродження природи, а комусь — алергічні симптоми. Розповідаємо, як діяти, щоб якнайбільше насолодитися весною, а не страждати від нежитю та кашлю.

❓Що таке алергія?
Це надмірна реакція імунної системи на подразники, такі як пилок з дерев, трави та навіть спори плісняви. Організм розпізнає їх як загрозу і виділяє у відповідь хімічні речовини: гістамін, лейкотрієни та простагландини. Ті, в свою чергу, провокують сльозливість, нежить, свербіння, набряк, чхання і кашель.

❓Як діяти? Є різні способи подолати алергію:
✅️безрецептурні антигістамінні препарати придушують імунну відповідь і полегшують симптоми;
✅️для зняття закладеності носа можна застосувати спрей для звуження судин, як при застуді;
✅️кашель допоможуть полегшити охолоджувальні льодяники;
✅️тим, кому не допомогло перелічене, лікар може призначити антигістамінні або стероїдні спреї для носа чи інші, більш специфічні ліки.

❓Як зменшити свій ризик розвитку алергії:
✅️Уникайте активностей на свіжому повітрі у дні, коли надворі висока концентрація пилку. Його рівень можна перевіряти в застосунках чи на сайтах із прогнозом погоди.
✅️Почніть приймати свої ліки проти алергії ще до початку сезону цвітіння.
✅️Тримайте зачиненими вікна і двері в своєму домі та автомобілі.
✅️На вулиці носіть головний убір та мийте голову перед сном, щоб пилок не потрапляв на подушку, а потім на обличчя.
✅️Переодягніться, повернувшись з вулиці. Навіть коли ми струшуємо одяг, на ньому залишається не менше половини пилку.
✅️Якщо дуже треба покосити траву чи згребти листя (а це ваші алергени), надягайте маску чи респіратор.
(За матеріалами Yale Medicine https://bit.ly/3EmtLnA.)
✅️Якщо домашні методи боротьби з алергією не допомагають, зверніться до свого лікаря.

Джерело: НСЗУ для пацієнта