Щоб тепло і безпечно: як правильно користуватися електрообігрівачами
12.11.2024З настанням похолодання та до початку опалювального сезону, активно починають застосовуватися електрообігрівачі. Це швидкий, доступний та зручний спосіб обігріти домівку, але перед використанням – необхідно згадати правила електробезпеки та пересвідчитися, що прилад для обігріву справний.
Нерідко, щоб обігріти приміщення, споживачі обирають найдешевші, що часто найменш якісні, електрообігрівачі. Або ж використовують саморобні. Але такі прилади несуть за собою подвійну небезпеку. По-перше, низька якість дешевого обігрівача може спричинити перегрів пристрою та, як наслідок, пожежу. По-друге, такі прилади перевантажують як внутрішньобудинкові, так і зовнішні електромережі. Це може стати причиною аварійних ситуацій і знеструмлень світла.
Для того, щоб користуватися обігрівачем безпечно, пам’ятайте: прилад має бути сертифікованим і справним, без пошкодженого проводу. Також не можна застосовувати обігрівач після завершення його терміну експлуатації.
Що стосується правил поводження з обігрівачем, перед його використанням необхідно ознайомитися з інструкцією. А також не можна:
- накривати обігрівач, використовувати його для сушіння речей;
- залишати обігрівач без нагляду;
- використовувати обігрівач, який має потужність більшу від дозволеної (може спричинити загорання);
- ставити обігрівач під розеткою, адже вона може почати плавитися;
- підєднувати одразу декілька потужних електроприладів до мережі.
У випадку, якщо обігрівач загорівся, не можна його заливати водою. Треба відключити електроенергію та зателефонувати на лінію «101».
Використовуйте електрообігрівачі лише за призначенням та відповідно до інструкції. Обов’язково перевіряйте справність приладу та будьте обережними!