Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Як подалати втому

Новина
07.04.2023

 

Через бойові дії наш психологічний і фізичний стан змінюються. Щодня ми переживаємо вир емоцій — від ейфорії від перемог на полі бою наших Збройних сил, до апатії від того, що війна стає рутиною. Волонтерство та координація, військова служба, служба у територіальній обороні, робота, батьківство — вимагають інтенсивної та тривалої праці, подекуди з підвищеними ризиками і небезпекою. Додайте сюди нераціональний режим дня, прийомів їжі, сну. 

У такі моменти наш організм надмірно виснажується. Це нормально — почуватися не в тонусі у воєнний час. Проте якщо перейти межу, то знижується наша працездатність, розвивається виражена втома, виснажується нервова система. І якщо вчасно не подбати про себе, ці негативні процеси матимуть шкідливий вплив на наш організм.

Як проявляється втома:

  • відчуття знесилення, коли людина відчуває, що не в змозі належним чином продовжувати роботу;
  • послаблення і відволікання уваги, зниження здатності концентрувати увагу;
  • погіршення запам’ятовування інформації;
  • сповільненні процесів мислення, втрата глибини і критичності мислення;
  • зниження інтересу до роботи;
  • підвищена дратівливість;
  • сонливість;
  • негативні реакції з боку серцево-судинної системи: підвищення рівня артеріального тиску та частоти пульсу.

Як подолати втому?

  • Важливо помітити моменти втоми й давати собі добрий перепочинок, змінювати діяльність. Намагайтесь раціонально розподіляти час активності та відпочинку. Розподіляйте завдання за важливістю та терміновістю виконання. У разі великої завантаженості не соромтесь звернутися по допомогу до близьких і колег. Робіть нетривалі, бажано активні перерви, наприклад, можна вийти на свіже повітря та пройтися пішки хвилин 20–30. Якщо ви займалися фізичною та важкою працею — у перервах на відпочинок переключайтесь на розумову діяльність.
  • Якщо ви постійно почуваєтеся втомленими, зверніть увагу на свій сонДорослим потрібно спати не менше 7 годин або більше. Перед сном намагайтесь обмежити перегляд емоційно насичених телевізійних передач і соціальних мереж. Не перевіряйте електронну пошту і месенджери перед сном, відпочиньте від листувань. Якщо через тривожність ви не можете заснути, є декілька способів, які допоможуть. 
  • Правильно організовуйте режим харчування відповідно до вікових потреб та енергозатрат.Здоров’я, працездатність, розумова та фізична активніть дуже залежить від правильного та повноцінного харчування. Саме через їжу людина поповнює свої енергетичні запаси, а організм отримує речовини необхідні для нормального функціонування органів і систем.
  • Ведіть здоровий спосіб життя. Відмовтесь від шкідливих звичок і бережіть своє здоров’я.
  • Не забувайте рухатися. Насамперед, під час фізичної активності знижується рівень гормону стресу кортизолу, і ще є низка переваг. Будь-яка фізична активність — біг, плавання, їзда на велосипеді — надасть заряд бадьорості й позитивних емоцій. Головне, щоби такі заняття були регулярними. 
  • Надзвичайно великий вплив на здоров’я мають негативні емоції та душевні переживання.Намагайтесь розбудовувати взаємовідносини з людьми поруч в атмосфері доброзичливості, порядності, толерантності та співчуття. У будь-якій ситуації зберігайте оптимізм та почуття гумору.

На сьогодні немає ніякого спеціального медикаментозного лікування втоми, проте зміна поведінки неодмінно допоможе полегшити симптоми й подолати втому.

Якщо всі намагання лишилися марними і ваш стан здоров’я не покращився — зверніться по допомогу до спеціаліста. Можливо, причини поганого самопочуття криються глибше, але правильно та своєчасно поставлений діагноз сприятиме швидкому одужанню.

 

Джерело – сайт ЦГЗ МОЗУ

 

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше