Цьогоріч на літній час переходять 26 березня
Цьогоріч на літній час переходять 26 березня.
Годинник переводять на одну годину вперед о 3:00.
Наразі більшість смартфонів змінюють час автоматично, однак механічні годинники та електронні пристрої з показом часу доведеться налаштовувати власноруч.
Коли в Україні почали переводити час
Законодавчо закріпили зміну часу двічі на рік в Україні постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України". Вперше ж перевели годинники в країні ще за часів Радянського Союзу у 1981 році. Тоді таким чином намагалися економити електроенергію.
За часів Незалежності перехід на літній та зимовий час кілька разів намагалися скасувати. Востаннє така спроба була у 2021 році: тоді у березні Верховна рада не змогла скасувати переведення годинників, законопроєкт відправили на повторне друге читання.
У Євросоюзі, який також здійснює переходи на зимовий та літній час, тривають дискусії про скасування переходу на літній час. Це питання має вирішитися до 2026 року.
Чому в Україні переводять час?
Географічна відстань між західною частиною України та її сходом значна, тож уніфікований час може призвести до незручностей. До прикладу, як зазначають вчені, якщо лишити зимовий час, то у Харкові влітку схід сонця почнеться о 03:25, а темнітиме о 19:47. У разі ж, якщо постійно діятиме літній час, то, до прикладу, в Ужгороді взимку сходитиме сонце о 09:20, а заходитиме о 17:38