Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Світловідбивні елементи у темний час доби: безпека на дорозі!

Новина
01.07.2024
Бути помітним у темряві – це найдієвіший спосіб убезпечити себе від неприємностей на дорозі у темний час доби. Світловідбиваючі елементи – один з можливих варіантів забезпечити безпечне перебування дитини і дорослого на дорозі.
Згідно з пунктом 4.4 ПДР: «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху».
Світловідбивачі на одязі вкрай необхідні для безпеки пішоходів, особливо в осінньо-зимовий період, коли на вулиці швидко вечоріє, і учасники дорожнього руху стають практично невидимими в сутінках. Світловідбивачі, або флікери, допоможуть бути більш помітними на дорозі, вони відбиватимуть світло у сутінках, тож водії зможуть вчасно побачити пішохода та зупинити авто.
Пішохода в темному одязі, за поганих погодних умов, водій помічає на відстані 30-40 м. Якщо ж на дорозі ожеледиця, уникнути аварії практично неможливо. Якщо ж пішохід має світловідбивачі, водій побачить людину на дорозі за 150 м.
Доведено, що світловідбивачі зменшують у 6 разів ризик аварії за участю пішохода. Пішоходи, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію. Адже водії помічають пішоходів раніше і зреагувати можуть швидше.
Відповідальні батьки мають розуміти, що коли дитина ходить до школи рано-вранці, коли ще темно, а повертається з секцій пізно ввечері, то слід потурбуватися про її безпеку на дорозі.
Види флікерів:
  • Світловідбивні елементи – флікери – можуть бути у вигляді браслетів, стрічок на руку чи рюкзак, наклейок, брелоків або жилетів. Найкраще їх видно на рухливих частинах тіла: передпліччях, зап’ястях, гомілках, щиколотках і на рівні зору водія. Обирати потрібно лише помітні елементи розміром понад 15 кв. см.
  • Підвіски закріплюйте на пасок, ґудзики (краще, коли їх кілька).
  • Значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.
  • Нарукавні пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків.
  • Брелоки прикріплюють до сумочок, валіз, які несуть у правій руці, ідучи назустріч автомобільному потоку.
  • Оригінальні наліпки доречно кріпити на шкільний рюкзак дитини.
Слід поєднувати флікери, що є частиною одягу, і додаткові, які можна зняти. Забагато їх не буде.
 
Крім того, слід обов’язково використовувати не лише ліхтарики, а й світловідбивачі під час їзди велосипедом
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше