Штрафи та в’язниця: ДСНС нагадують про відповідальність за спалювання сухої трави

🔺Пожежі через спалювання сухої трави та сміття не припиняються у громаді.
Рятувальники вже не закликають, а вимагають дотримуватися правил пожежної безпеки в екосистемах, караючи штрафами. Але, на жаль, громадяни ігнорують всі заборони.
Від ворожих бомб палає українська земля, а місцеві палії допомагають нищити навкруги усе живе
– наголосили в ДСНС.

Що загрожує паліям трави
‼️По-перше, за такі дії загрожують штрафи ( ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення):
🔺За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:

- від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів (3 060 – 6 120 грн) – для громадян;
- від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15 300 – 21 420 грн) – для посадових осіб.
2. За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:
- від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів (6 120 – 12 240 грн) – для громадян;
- від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (21 420 – 30 600 грн) – для посадових осіб.

‼️Є і кримінальна відповідальність: за ґрати можна потрапити на термін до 10 років. Це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України.
🔺Так, за знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:
- штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91 800 – 153 000 грн);
- або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;
- або позбавлення волі на той самий строк.
За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.

‼️Перед тим, як починати прибирати територію приватного домогосподарства чи підприємства, варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждають‼️