Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Правила мінної безпеки: відеоінструкції в межах кампанії «Помічай зміни»

Інформація
27.07.2024

Знати правила мінної безпеки — це мати змогу зберегти життя та запобігти непоправної шкоди здоров’ю у разі необхідності. Особливо зараз, коли Україна є найбільш замінованою країною у світі внаслідок повномасштабного вторгнення росії. За оцінками ДСНС, 26% території країни потенційно забруднені мінами. Українці ризикують зіштовхнутися з мінною небезпекою у лісах, парках, садах і полях, а також на озерах і річках, на березі моря та автошляхах. 

Які правила мінної безпеки потрібно знати перш за все? Що робити, коли бачиш незрозумілий предмет? Як допомогти людині, якщо поруч небезпека? Про це можна дізнатися з коротких відеоінструкцій у межах кампанії «Помічай зміни».

Зупинися

«Зупинися»  перше рішення, якщо побачив щось підозріле. Часто цікавість людини починає вести боротьбу зі свідомістю і набутими знаннями – і, на жаль, перемагає. Тому і з’являється бажання наблизитися, порозглядати та й навіть доторкнутися. А це вже вкрай небезпечно, і цього категорично не можна робити. 

Вибухонебезпечних предметів існує понад 100 видів. Це і — ручні гранати, артилерійські та касетні боєприпаси, протипіхотні міни. Кожен із них є небезпечним. Тож, якщо натрапиш на щось підозріле, краще не шукати в собі експерта та не радитися з «цікавістю», а згадати перше важливо правило — зупинися.

Не чіпай

Важко не панікувати у разі небезпечної знахідки. Водночас важливо зберігати голову холодною та не починати діяти таким чином, щоб зашкодити собі. Тож правило просте: бачиш підозрілий предмет — зупинися та не чіпай!

Відійди тим самим шляхом

Важливо відійти тим самим шляхом від місця знахідки. 

На вибухонебезпечні предмети можна натрапити поруч із дорогами та стежками, на полях, у лісосмугах, водоймах, біля зруйнованих від обстрілів будинків, складів та гаражів. Не можна підходити до залишених дитячих іграшок та телефонів. Це може виявитися саморобним вибуховим пристроєм. Користуйся правилом «Не твоє — не чіпай». А далі швидше відходь від місця знахідки тим самим шляхом в безпечне місце і негайно телефонуй 101. 

Негайно викликай 101

Не чіпай підозріли предмет, відійди від місця знахідки тим самим шляхом якомога далі в безпечне місце та телефонуй 101.

На червень 2024 року, за даними секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, від початку повномасштабної війни від вибухонебезпечних предметів постраждали 80 дітей, 15 з них загинули. Загалом від мін та інших вибухових предметів постраждали 673 українці, 297 — загинули. 

Кампанія «Помічай зміни» привертає увагу до реальної небезпеки, з якою зіштовхуються українці в лісах, парках, на автошляхах… Усі ці місця стали зонами ризику внаслідок війни. Матеріали кампанії інформують про те, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів: зупинитися, не чіпати, дзвонити 101.

Більше пізнавального контенту у межах кампанії «Помічай зміни» — у соціальних мережах ДСНС.

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше