Особливості водіння авто у спекотну погоду: все, що потрібно знати
Влітку дуже важливо знати і дотримуватися правил безпеки для людини і його машини. Здавалося б, що може трапитися, адже це не зима, коли на вулиці ожеледь і машиною часом дуже важко керувати.
Найочевидніша і найбільш популярна проблема – це коли палюче сонце викликає перегрів авто, що призводить до поломок в роботі системи охолодження.
У літній час дотримуйтеся наступних рекомендацій:
- Регулярний контроль рівня рідини в двигуні, трансмісії, системи охолодження.
- Перевірка шин: повітря всередині шин в спеку нагрівається набагато швидше, тому вони можуть швидше спускатися.
- Зібралися на відпочинок? Не потрібно сильно перевантажувати машину непотрібними речами. У кожного авто є свій поріг вантажопідйомності, який не рекомендується перевищувати.
- Як правило, дорожні роботи проводять саме влітку, тому будьте уважні, проїжджаючи такі ділянки.
- Подбайте про наявність сонцезахисних окулярів в машині, адже сонце може засліпити вам очі, що призведе до можливої аварії.
- Зверніть увагу, що брудне лобове скло краще ловить сонячні промені, що у підсумку забезпечує погану видимість – подбайте про його чистоту.
Як бачите, літо – це час, коли також, як і взимку, потрібно дотримуватися особливих правил у догляді та використанні авто.
Які проблеми можуть виникнути в спеку?
У спекотну погоду потрібно бути готовим до різних проблем і крім пекучого сонця ззовні, ви можете зіткнутися з іншими бідами:
- Прохолодний салон – це тільки ілюзія комфорту, бо саме в такі моменти водій може захворіти на застуду. Навіть найсучасніша система клімат-контролю може бути небезпечною, оскільки саме кондиціонер є причиною проблем з горлом і носом. Прикро адже лежати з високою температурою, коли за вікном літо. Такі захворювання дуже просто отримати: досить постійно включати кондиціонер на повну потужність.
- Уникайте різкого переходу в температурі, наприклад, з палючої спеки в холодний салон: достатньо всього пару раз і у вас вже нежить. Якщо у вас сидіння з вбудованою вентиляцією, тоді рекомендуємо лише охолоджувати їх, якщо вони нагрілися на сонці під час стоянки, а ось користуватися нею протягом всієї поїздки – це ризик застудити нирки.
- Візьміть за звичку регулярно проводити чищення повітропроводів, щоб прибрати всі можливі мікроби.
Як бачите, влітку ви отримуєте не менше ризиків застудитися, ніж в зимовий час.
Способи охолодження салону без кондиціонера
Що робити якщо за вікном +40°C, а в салоні все ще не встановлений кондиціонер? Звичайно, їздити в задушливому авто вас ніхто не змушує, а ось проявити кмітливість можна. Кілька варіантів того, як же вийти з такої ситуації:
- Невеликий вентилятор на батарейках – споживає мало енергії, проте ефективний для охолодження салону. Залиште увімкненим пристрій, якщо залишаєте машину на кілька годин і по приходу насолоджуйтеся прохолодою.
- Використовуйте метод «вікна-двері»: відкриваєте вікно, після чого різко відкриваєте і закриваєте протилежну двері приблизно 5 раз. Такий спосіб не потребує зайвих витрат і дозволить хоч трохи охолодити салон.
Як бачите, навіть без особливих витрат охолодитися ви зможете навіть у пік спеки.
Готуємо систему охолодження до літнього сезону
Лише невеликий відсоток водіїв включають кондиціонер взимку, що призводить до різкого перепаду навантаження вже влітку. Тому треба правильно підготувати систему охолодження і кондиціонер до нової навантаженні.
Підготовка кондиціонерів включає в себе наступні етапи:
- Перевірка тиску і кількість фреону в систему. При недостатніх параметрах ефективність кондиціонера буде значно знижена, що призведе до зменшення працездатності.
- взимку Рекомендується час від часу включати кондиціонер, щоб прогнати робочий газ по системі.
- Обробка випарника антибактеріальним розчином: висока вологість забезпечує появу конденсату, на якому накопичуються бактерії.
- Заміна фільтру, який може стати причиною поганої або повільної роботи вентиляції.
Тепер перейдемо до підготовки системи охолодження двигуна:
- Перевіряємо рівень охолоджуючого розчину і його стан: чи є в ньому осад, домішки.
- Перевірка загальної герметичності системи.
- Перевіряємо працездатність супутніх елементів, наприклад, термостат або вентилятор.
Якщо своєчасно підготуватися до літнього сезону і врахувати всі вищеперелічені рекомендації, то ви будете не тільки в безпеці вирушати в поїздки, але і з повним комфортом.