Основні правила пересування на місцевості, яка може бути замінована
Основні правила пересування на місцевості, яка може бути замінована
Ø Подумайте, чи є ця поїздка необхідною? Не розміщайтесь на нових ділянках місцевості, особливо поодинці «це небезпечно».
Ø На топографічні карти (атласи автомобільних шляхів) наносьте відомі заміновані і небезпечні маршрути. Всі зміни фіксуйте вчасно, так як обстановка постійно змінюється.
Ø Цікавтеся свіжою інформацією про заміновані землі (ділянки), розмовляйте з особовим складом груп розмінування, медичним персоналом, місцевим населенням про інциденти, пов’язані з вибухом міни.
Ø Проінформуйте весь особовий склад про типи мін, що встановлені на небезпечній ділянці місцевості, і їх наслідки при спрацюванні. Розвійте впевненість “досвіду” і “імунітету”. З мінами повинні працювати тільки підготовлені особи – спеціалісти з розмінування.
Ø Перевірте комплектність обладнання і справність спорядження. Проведіть інструктаж особового складу по заходах безпеки. Визначте, хто буде надавати першу медичну допомогу в разі виникнення інциденту.
Ø Не пересувайтесь в небезпечній зоні по одному (як мінімум дві людини, два транспортних засоби).
Ø Проінформуйте відповідну особу (начальника, командира, чергового) про те, куди ви збираєтесь відлучитися і коли плануєте повернутись.
ЗАПАМ’ЯТАЙ: “Пересування наодинці або одиночним автомобілем небезпечне!”
ЗАПАМ’ЯТАЙ: “Якщо сумніваєшся – не заходь в підозрілу зону. Повернись назад!"