Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

КНП "Центр первинної медичної допомоги 1 Харківського району" інфрмує:

Новина
27.02.2023

👩‍⚕ Дитина може хвилюватися і боятися вакцинації, а тому потребує моральної підтримки батьків:

✅ Опишіть, що буде робити медсестра, що будуть робити до, під час та після щеплення. Перегляньте разом відео або мультфільм про вакцинацію.

Не обманюйте дитину про те, що укол буде безболісним. Поясніть, що так вакцина зможе потрапити в організм і захистити його від хвороб та її наслідків.

✅ Розкажіть маляті, як в дитинстві щепили вас, або як вакцинувалися Герміона Ґрейнджер, ведмедик Паддінґтон чи пес Патрон.

Візьміть із собою до поліклініки улюблену іграшку чи річ дитини, яка може дати їй відчуття комфорту.

✅ Якщо перед щепленням дитина стривожена, запропонуйте їй сильно стиснути щось долонями та затриматися на 5 секунд у такому стані. Можна стискати м’ячик або власні долоні. Наступний етап: розслаблення і повторення дій.

✅ Послухайте разом музику або поспівайте. Це допоможе дитині відволіктися від процедури щеплення, а відтак вона буде більш розслабленою.

Уявіть разом із дитиною місце, яке їй приємне. Попросіть малечу описати те, що він/вона бачить, які запахи та звуки чує, що відчуває. Це заспокоїть дитину.

Якщо дитина тільки кашляє, не має високої температури та значного погіршення самопочуття — їй можна робити щеплення. Але якщо кашель є симптомом якогось серйозного захворювання, перед вакцинацією проконсультуйтеся з лікарем. Наявність протипоказань до щеплення визначає лікар індивідуально для кожної дитини.

Стандартними причинами, через які лікар може відкласти будь-яку вакцинацію, є:

✅️ гостре захворювання з температурою, вищою за 38 °С;
✅️ стан організму, коли після введення вакцини імунітет може не сформуватися. Наприклад, хіміотерапія, вживання великих доз стероїдних гормонів або ліків, що пригнічують імунітет;
✅️ серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи алергія на один із її компонентів. У цьому випадку лікар ухвалює рішення про те, щоб не робити щеплення взагалі або робити в лікарні під наглядом, або розглядатиме можливість знайти іншу вакцину, яка не містить цього компонента.

ℹ️ Якщо ваша дитина пропустила щеплення через протипоказання, ви можете продовжити курс вакцинації за графіком, який визначить ваш педіатр.

Джерело: НСЗУ для пацієнта

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше