Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

15 липня - День Української Державності

Подія
15.07.2024

День Української Державності: історія, значення та нова дата святкування

Щороку Україна відзначає День Української Державності — свято, яке нагадує про тисячолітню історію нашої держави, її культуру та суверенність. У 2024 році це свято вперше відзначатиметься 15 липня, що стало можливим завдяки переходу на новоюліанський календар. Раніше День Української Державності святкувався 28 липня, але з новим календарем дата була перенесена.

День Державності України пов’язаний з Днем хрещення Київської Русі, що відзначається разом із святом Рівноапостольного князя Володимира Великого. Це свято було засноване у 2021 році, коли офіційний документ було підписано на честь 30-ї річниці Незалежності України. Спочатку планувалося, що цей день стане офіційним вихідним, але через війну та воєнний стан святкові вихідні наразі скасовані.

Святкування Дня Української Державності має на меті нагадувати про витоки української державності, які сягають часів Київської Русі. Хрещення Русі князем Володимиром у 988 році приєднало державу до цивілізованих країн Європи, що вказує на прагнення Київської Русі рухатися у напрямку західної європейської культури.

Що важливо знати про Українську Державність

Свято Української Державності вшановує суверенність та незалежність України, її автентичну культуру та історію. Перші згадки про Україну як окрему державу датуються 1187 роком. Свій головний символ — тризуб — Україна отримала у спадок від Київської Русі. Київ, столиця нашої держави, має більш як півтори тисячі років історії та був одним з найбільших центрів торгівлі й розвитку у Європі у середньовічні часи.

Українські гроші — гривні — також походять з давніх часів Київської Русі, а синьо-жовті кольори нашого прапора беруть початок від Галицько-Волинського князівства. Україна має свої міцні військові традиції з часів Козацької держави, а перша українська Конституція, укладена Пилипом Орликом у 1710 році, вважається першою європейською конституцією у сучасному її розумінні.

Значення історичної пам’яті

Особливо важливо знати й пам’ятати про усі історичні надбання України зараз, під час страшної загарбницької війни проти нашої держави, та інформаційної війни, яка спотворює історію, приховує факти та створює фейки. Українська історія є унікальною й особливою, так само як і українська культура.

Святкуючи День Української Державності, ми вшановуємо нашу спадщину, нагадуємо собі про важливість дотримання законів і захисту прав кожного громадянина, а також підтверджуємо нашу спільну відповідальність за майбутнє України. Цей день є символом нашої єдності, непохитної віри у краще майбутнє і готовності продовжувати боротьбу за незалежність та процвітання нашої держави.

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше