Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

13 листопада - Міжнародний день незрячих

Подія
13.11.2024

Сьогодні, 13 листопада, світ відзначає Міжнародний день незрячих — подію, що нагадує про необхідність підтримки людей, які живуть без зору. Ми часто не задумуємось про те, як важливий цей дар. Здатність бачити є одним з головних способів сприйняття світу, і для багатьох з нас він залишається майже невидимим, поки не доводиться втратити його або допомогти тим, хто вже не має можливості бачити.

Незрячі у світі: виклики та статистика

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на сьогодні близько 300 мільйонів людей у світі живуть з порушеннями зору, і майже 40 мільйонів з них — повністю незрячі. Кількість сліпих щорічно зростає на 1-2 мільйони осіб. Ці тривожні дані підкреслюють важливість не лише обізнаності, але й активних дій для підтримки людей з порушеннями зору. Адже щоп’ять секунд одна доросла людина втрачає зір, а кожної хвилини з цією втратою стикається одна дитина.

Валентин Гаюї — людина, яка першою простягнула руку допомоги незрячим

Саме 13 листопада 1745 року у Франції народився видатний педагог Валентин Гаюї, який, маючи бачення майбутнього, присвятив своє життя допомозі незрячим людям. Він першим розробив ефективний метод навчання, придумавши спеціальний шрифт — «унціал», який дозволяв незрячим читати та отримувати знання. Гаюї також заснував декілька шкіл і підприємств, що працювали для потреб незрячих, вивівши інтеграцію таких людей у суспільство на новий рівень. Згодом, завдяки розробкам Луї Брайля, рельєфний шрифт відкрив ще більше можливостей для навчання і соціальної адаптації.

Міжнародний день незрячих — це не просто день пам’яті, а й заклик до дій. Пам'ятаймо, що наша підтримка може стати світлом для тих, хто живе в темряві.

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше